Dräger DrugCheck® 3000

Narkotester Dräger DrugCheck® 3000
Dräger DrugCheck® 3000

Test Dräger DrugCheck® 3000 pozwala sprawdzić w ciągu kilku minut, czy dana osoba zażywała ostatnio narkotyki określonego typu.

Kompaktowy i bazujący na ślinie test narkotykowy zapewnia niezawodne wyniki w prosty i higieniczny sposób. Urządzenie nie wymaga energii elektrycznej i może być używane w dowolnym miejscu.

Główne zalety:
Proste i bezpieczne pozyskiwanie próbek

Test Dräger DrugCheck 3000 obejmuje dwa elementy: zbiorniczek ze środkiem pochłaniającym do pobierania próbki śliny oraz kasetę testową do analizy. Kaseta testowa zawiera ciecz buforową i okienko z dwoma paskami, które wyświetla linie kontrolne i testowe. Sam test jest przeprowadzany w trzech prostych etapach: pobranie wacikiem próbki śliny, wstrząśniecie zestawem testowym, odczekanie na krótki okres inkubacji i rozpoczęcie testu. Wskaźnik koloru na waciku znika zaraz po wchłonięciu wystarczającej ilości śliny do przeprowadzenia testu.

Wyniki można odczytać od razu po pojawieniu się linii kontrolnych w okienku. Jeśli wynik badania jest negatywny, obok odpowiedniej klasy substancji (narkotyku) pojawi się linia. Oznacza to, że żadna z substancji docelowych nie została wykryta w próbce. Jeśli linia nie pojawi się obok jednej z klas substancji, oznacza to, że wynik dla tej substancji jest pozytywny.

Szybka i czuła analiza

Możliwość sprawdzania pięciu klas substancji jednocześnie za pomocą testu Dräger DrugCheck 3000: kokaina, opiaty, amfetamina, metaamfetamina / narkotyki syntetyczne (np. Ecstasy) i konopie indyjskie (THC). Spośród wszystkich wymienionych klas substancji konopie indyjskie należą do najczęściej używanych narkotyków i są również najtrudniejsze do zidentyfikowania (THC). Dlatego właśnie test Dräger DrugCheck 3000 zoptymalizowano pod kątem wykrywania THC, tak więc teraz oferuje on dwie opcje pomiaru: w zależności od wybranego czasu oczekiwania (inkubacja wstępna) dla testu dostępna jest opcja szybka z wyższą wartością graniczną stężenia THC i opcja czuła z niższą wartością graniczną stężenia tej substancji. Całe badanie trwa tylko od 5 do 7 minut.

Jednoznaczne wykrywanie narkotyków na miejscu

Niewielkie, kieszonkowe rozmiary sprawiają, że test DrugCheck 3000 można z łatwością przenosić. Można go szybko i łatwo przygotować do użycia, a ponadto nadaje się on do zastosowań wymagających elastyczności użytkowania, takich jak kontrole drogowe i testy w miejscach pracy, w których wymagany jest wysoki poziom bezpieczeństwa*. Zestaw testowy nie ma części elektrycznych, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować w obszarach niebezpiecznych.

Dodatkowe zalety

Dräger ma wieloletnie doświadczenie w obszarze urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu we krwi i metod wykrywania narkotyków. W przypadku testu DrugCheck 3000 firma Dräger zastosowała zasadę testowania opartą na sprawdzonym systemie Dräger DrugTest® 5000, który niezawodnie wykrywa nawet najdrobniejsze ślady THC. Jednorazowy zestaw testowy DrugCheck 3000 jest odporny na manipulacje i jest higieniczny. 


Dodatkowe cechy:
  • Kaseta testowa z pierścieniem wskaźnikowym do kontroli działani
  • Klapka zabezpieczająca chroni przed przypadkowym uruchomieniem testu
  • Otwór w kształcie lejka do wstawiania zbiorniczka ze środkiem pochłaniającym
  • Okno z paskami testowymi do identyfikacji substancji
  • Zbiorniczek ze środkiem pochłaniającym ze wskaźnikiem koloru - kolor znika zaraz po wchłonięciu wystarczającej ilości śliny

Specyfikacja techniczna:
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 32 x 111 x 57 mm
Waga < 30 g
Zakres roboczy Praca: od 5°C do 30°C przy 5% do 95% wilgotności względnej
Przechowywanie / transport od 4°C do 25°C
Czas pomiaru szybki pomiar: analiza < 5 minut
czuły pomiar: analiza < 7 minut
Wybór trybu pomiaru W zależności od wybranego okresu inkubacji wstępnej i żądanego odcięcia THC zapewniającego szybki lub bardziej czuły odczyt.
Licencje / normy Licencjonowany jako wyrób medyczny zgodnie z europejską dyrektywą 98/79/WE w zakresie urządzeń medycznych do diagnostyki in vitro. Poza Unią Europejską tylko do użytku pozamedycznego (bez IVD) lub sądowego (wyłącznie USA). 

Normy i dopuszczenia:
  • Licencjonowany jako wyrób medyczny zgodnie z europejską dyrektywą 98/79/WE w zakresie urządzeń medycznych do diagnostyki in vitro.
  • Poza Unią Europejską tylko do użytku pozamedycznego (bez IVD) lub sądowego (wyłącznie USA).

Zestaw zawiera:
  • DrugCheck 3000 (1szt. pakowany indywidualnie)
  • Instrukcja obsługi

Cena:

119 zł

Pliki do pobrania